#Szijjártó Péter

Szijjártó:
 

Szijjártó: "pártalapú támadásról van szó"

Szijjártó Péter szerint Orbán Viktor az Európai Parlamentben (EP) megvédte Magyarországot, és kiállt a magyarok demokratikus elkötelezettsége mellett. Hozzátéve: ez az, amiért "a szocialistákat eszi a frász".

MTI MTI



Szijjártó:
 

Szijjártó: "Nem lesznek megszorítások"

A megújulás gazdaságpolitikájába nem férnek bele a megszorítások, ezért nem is lesznek, strukturális átalakításokra viszont szükség van - a miniszterelnök szóvivője szerint erről szól az az interjú, amelyet Orbán Viktor adott a Dow Jonesnak és a The Wall Street Journalnak.

MTI MTI

Szijjártó: a nemzeti konzultáció után lehetnek aktuálisak a kérdések
 

Szijjártó: a nemzeti konzultáció után lehetnek aktuálisak a kérdések

A miniszterelnök szóvivője szerint az új alaptörvényt érintő konkrét kérdések az alkotmányozás ügyében hamarosan megkezdődő nemzeti konzultáció után válhatnak aktuálissá. Szijjártó Péter ezt arra reagálva mondta szerdán Budapesten újságírók előtt, hogy Joseph Daul, az Európai Parlament jobbközép, kereszténydemokrata irányzatú néppárti frakciójának az elnöke kijelentette: "elfogadhatatlan" lenne a választójog megadása a határon túli magyar kisebbségeknek.

MTI MTI


MSZP: összevissza beszélnek a kormányzati szóvivők
 

MSZP: összevissza beszélnek a kormányzati szóvivők

Az ellenzéki párt hatszemközti megbeszélést javasol az érintetteknek, hogy az uniós elnökség sikere, valamint az ország maradék tekintélyének megőrzése érdekében többé ne forduljon elő, hogy a kormány, illetve a kormányfő szóvivője 24 órán belül két egymásnak szögesen ellentmondó nyilatkozatot tesz.

MTI MTI

Médiatörvény: nem lehet a kormányon kiigazodni
 

Médiatörvény: nem lehet a kormányon kiigazodni

Ellentmondásos nyilatkozatok láttak napvilágot az elmúlt napokban a kormányzat részéről arra vonatkozóan, hogy a kormány kész-e a belföldön és külföldön is sokat bírált médiatörvény megváltoztatására vagy sem. Az államfő nyitott a változtatásra, a kormányfő viszont világossá tette: ez szerinte diszkrimináció lenne az országgal szemben. A külügyminiszter szintén arra utalt, hogy lehetséges a változtatás, de a kormányzati kommunikációért felelős államtitkár korábban ezt kizártnak tartotta. Szijjártó Péter mindeközben a nyugati sajtónak ment neki.

hvg.hu hvg.hu











Drágul a gáz, de nem mindenkinek
 

Drágul a gáz, de nem mindenkinek

Az átlagos és annál szerényebb körülmények között élő családoknak ezután sem kell többet fizetniük a gázért - közölte Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője.

MTI MTI